ÜRÜNLERİMİZ

Kahramanmaraş Dondurması

Dünya çapında haklı bir ün kazanmış olan Maraş Dondurması, kendine özgü eşsiz lezzetiyle  300 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Bu geçmiş, Karsambaç adı verilen ve tümüyle Anadolu`ya ait bir lezzet geleneğinin adım adım dönüştürülmesinin de tarihidir.

Karsambaç, dağ yamaçlarında ve vadilerde çalı çırpıyla örtülerek korunan kar tabakalarının sıcak yaz günlerinde meyve özleriyle karıştırılması yoluyla elde edilirdi. Bu karışım zaman içinde süt, bal, pekmez, salep gibi katkılarla zenginleştirilmiş ve başkaca değişikliklere uğrayarak bugünkü o bildiğimiz eşsiz lezzete dönüşmüştür.

Maraş Dondurması`nın lezzetindeki bu sır, bu 300 yıllık geleneğin yanında, üretildiği iklim ve coğrafyada da saklıdır. Bu benzersiz lezzet ahirdağı yamaçlarında ki yüksek yaylalarda, kekik, keven ve yabanikide çiçekleriyle, beslenen keçilerin sütüne yine aynı yöreden toplanan sahlebin karıştırılması ile elde ediliyor.

Düşük hacım genişlemesi, kendine özgü hoş tat, koku ve aroması, sert esnek yapısı,hafif çiğnenebilmesi, homojen parlak beyaz rengi, erimeye karşı dayanıklı olması ve düşük sıcaklıkta (-20ºC) niteliklerini uzun süre muhafaza etmesiyle, halkın beğenisini kazanan Maraş Dondurmasının Türkiye ve Dünyada özel bir yeri vardır. Bu olağanüstü süt ürünü şehrin adıyla özdeşleşerek, adeta sembolü haline gelmiş, Türk tatlı kültüründe de önemli bir yer edinmiştir.

Köklü geçmişe sahip olan Bu Doğal ve Yöresel Lezzeti KARMANDO DONDURMA markası altında siz değerli müşterilermize sunmaktan gurur ve onur duyarız.

Kahramanmaraş harici başka üretim tesisimiz yoktur.

Tek Üretim Tesisimiz KAHRAMANMARAŞ 'tadır

Bayilerimiz Harici Dağıtım ağımız yoktur.

Yatırımlarınızı, Hayallerinizi korumak ve gelecek için

Dondurma Bayilik Fırsatı

Dilerseniz E-Kataloğumuzu inceleyebilir veya indirebilirsiniz.