KURUMSAL

Hakkımızda

Kendine özgü eşsiz lezzetiyle dünya çapında haklı bir ün kazanmış olan Maraş dondurması 300 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Bu geçmiş karsambaç adı verilen ve tümüyle Anadolu `ya ait bir lezzet geleneğinin adım adım dönüştirülmesinde bir tarihidir.

Karsambaş dağ yamaçlarında ve vadide çalı çırpıyla örtülerek korunan kar tabakalarının sıcak yaz günlerinde meyve özleriyle karıştırılması yoluyla elde edilirdi. Bu karışım zman içinde süt, bal, pekmez, salep gübü katkılarla zenginleştirilmiş ve başkaca değişiklikler uğrayarak bıgünkü o bildiğimiz eşsiz lezzete dönüşmüştür. Maraş Dondurması `nın lezzetindeki bu sır, 300 yıllık bu geleneğin yanında, üretildiği iklim ve çoğrafyada da saklıdır. Bu benzersiz lezzet Ahir dağı yamaçlarındaki yüksek yaylalarda, kekik, keven ve yabani orkide çiçekleriyle beslenen keçilerin sütüne yine aynı yöreden toplanan salebin karıştırılmasıyla elde ediliyor.

Düşük hacim genişlemesi, kendine özgü hoş tat, koku aroması, sert esnek yapısı, hafif çiğnenebilmesi, homojen parlak beyaz rengi, erimeye karşı dayanıklı olması ve düşük sıcaklıkta (-22 C) niteliklerini uzun süre muhafaza etmesiyle halkın beğenisini kazanan Maraş Dondurması `nın Türkiye ve dünyada özel bir yeri vardır. Bu olağan üstü süt ürünü şehrin adıyla özdeşleşerek adeta sembolü haline gelmiş, Türk yemek kültüründe de önemli bir yer edinmiştir. Köklü bir geçmişe sahip olan Doğala özdeş bu lezzeti Karmando Dondurma Markası altında siz değerli müşterilerimize sınmaktan guru ve onur duyarız.

Kahramanmaraş harici başka üretim tesisimiz yoktur.

Tek Üretim Tesisimiz KAHRAMANMARAŞ 'tadır

Bayilerimiz Harici Dağıtım ağımız yoktur.

Yatırımlarınızı, Hayallerinizi korumak ve gelecek için

Dondurma Bayilik Fırsatı

Dilerseniz E-Kataloğumuzu inceleyebilir veya indirebilirsiniz.